Miód Lipowy Mały

25,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Miód lipowy to odmiana miodu produkowana przez pszczoły z nektaru kwiatów lipy spotykanego głównie w Europie i na Kaukazie. Kwiaty lipy zawierają wiele dobroczynnych związków, które można potem spotkać także i w miodzie lipowym, w tym garbniki, kwasy organiczne, flawonoidy czy pektyny. Lipa to drzewo uważane m. in. przez niegdysiejszych Słowian za święte, być może dlatego teraz miód lipowy to jeden z najpopularniejszych gatunków w Polsce. 

Miód lipowy ma smak intensywny i mocno „miodowy”, słodki, ale kwaskowaty. Niektórzy twierdzą nawet, że smak miodu lipowego jest nieco ostry, a czasem może być nawet lekko gorzki. Z kolei kolor miodu lipowego przybiera barwę jasnożółtą, słomkową, ale bywa też lekko zielonkawy w zależności od odmiany lipy i okresu zbioru.  Spośród cech miodu lipowego warto wyróżnić przede wszystkim działanie: przeciwbakteryjne, wykrztuśne, napotne, a także przeciwgorączkowe. Może działać uspokajająco i lekko nasennie. W praktyce działa przeciwkaszlowo, rozgrzewająco, kojąco, regulująco na ciśnienie tętnicze krwi.

Świeżo wybrany miód lipowy zachowuje płynną formę co najmniej przez kilka tygodni. W zależności od zawartości nektaru innych kwiatów w miodzie krystalizacja może potrwać do kilku miesięcy. Miód lipowy ma na ogół średniej grubości kryształ, dzięki czemu wiele osób lubi łączyć go z masłem na chlebie.

Miodu lipowego pomaga w walce z przeziębieniem, objawami grypy, chorobami układu oddechowego oraz krwionośnego, a także nerwowego.

miód_lipowy_mały

Specyficzne kody

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Miód Lipowy Mały

25,00 zł

Zobacz także